Konsekwentnie

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie».Potem mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?»

Łk 9, 22-25


Bardzo lubię te słowa: „niech co dnia”. Bo najtrudniej jest być konsekwentnym.

Każdego dnia być na Facebooku, sprawdzić maila,  zaistnieć na Snapchacie, na Instagramie, Twitterze, coś „zalajkować”, wysłać z dziesięć smsów. To potrafimy, konsekwentnie, o tak. Ale każdego dnia być z Jezusem?

No bo rekolekcje wielkopostne – to rozumiem. Albo pielgrzymka. Mogę nawet pójść na Ekstremalną Drogę Krzyżową, posłuchać rekolekcji z internetu – przecież propozycji jest mnóstwo. Takie „akcyjne” zaangażowanie w bycie przy Bogu jest całkiem spoko. Tylko czy o takie zadaniowe zaangażowanie Jezus mnie dziś pyta?

Codzienne Słowo Boga, ja na kolanach, ja z Pismem Świętym w ręku, ja i mój wzrok na Krzyżu czy ulubionym obrazie świętym w moim pokoju. Każdego dnia. Przez siedem dni w tygodniu, trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku, do końca życia.
Bo przecież chodzi o niebo. O  życie.
[Boanerges]

3 uwagi do wpisu “Konsekwentnie

  1. Chyba dlatego tak trudno, że nagroda ma być wielka. A najtrudniej zrozumieć, że Bóg wymaga od nas tylko wierności.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s