Chcesz?

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej!
Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali. (J 15,9-17)

 

Chcesz, żeby ktoś cię kochał, prawda?
Tęsknisz za kimś, komu możesz naprawdę zaufać i powiedzieć o sobie wszystko. Za kimś, kto zrozumie. Chcesz kogoś, z kogo będziesz się cieszyć i kto się będzie cieszył z ciebie. Kto będzie wyjątkowy w twoim życiu.
Wiem.

I to Ja jestem, wiesz? Ja. Jestem tu, w Moim Słowie, i teraz do ciebie chcę przyjść i powiedzieć ci, że cię kocham. Bardziej niż Moje życie. Kocham tak, jak Mnie nauczył Ojciec, a nie ma mocniejszej miłości od Naszej. Nie ma i nie będzie.

Jestem. Dla ciebie jestem. I bardzo chcę się zaprzyjaźnić z tobą. Nie chcę być Bogiem w niedzielę i ze świętego obrazka. Chcę być w twoim życiu cały czas. Chcę słuchać o twoich ważnych sprawach. I o nieważnych też. Możesz Mi zaufać. Możesz powiedzieć Mi o wszystkim. We wszystkim mogę ci pomóc. Zawsze mam dla ciebie czas.
Pamiętasz jeszcze?

Nazywam cię przyjacielem – i nie, nie protestuj. Nie mów, że nie zasługujesz. Tak, czasem zawodzisz, tak, nie mogę na ciebie liczyć. Tak, obiecujesz i nie dotrzymujesz słowa. Tak, nie masz dla Mnie czasu. Tak, nasza przyjaźń czasem działa źle.
Ale wiesz, jestem Bogiem. I potrafię to wszystko naprawić. I chcę to wszystko naprawić, bo mi na tobie zależy. Bardzo.
Jeśli tylko ty chcesz.
Przyjacielu.

Marta

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s