Głoście

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».
Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły. (Mk 16, 15-20)

 

„Cały świat”, do którego posyła Jezus z Dobrą Nowiną, to najpierw moja codzienność. Moi najbliżsi. Mój dom. Praca. Znajomi. Dzięki mnie wiele osób może spotkać Jezusa. Ode mnie zależy, czy będzie dla nich bliski, czy daleki.
Jak trudno czasem to sobie uświadomić.
Ewangelizatorami często nazywamy księży, siostry zakonne, ewentualnie katechetów. Ludzi, którzy niejako „z urzędu” są do tego powołani. Trudno czasem przyznać przed Bogiem i samym sobą, że ewangelizacja jest zadaniem każdego. Także moim.
Jest takie powiedzenie: „Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią, jaką przeczytają”. I to nie dlatego, że jakoś świetnie się do tego nadaję. Dlatego, że jest przy mnie Jezus. Jeśli Mu uwierzę, będę mógł w Jego imię dokonywać rzeczy po ludzku niemożliwych.
Takiej władzy udzielił apostołom Jezus przed swoim odejściem do nieba. Apostołom; to nie tylko tamtym Dwunastu. Apostołom – to także nam. Tobie i mnie

Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s