Obietnica

Żydzi sprzeczali się między sobą mówiąc: «Jak On może nam dać swoje ciało na pożywienie?»Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił. Nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum. (J 6, 52-59)

– Jak można dać swoje ciało na pożywienie? To kanibalizm!
Och, ile razy to już słyszałam.
Ale jest jeden przypadek, w którym zjada się ludzkie ciało i pije się krew – i jest to tak zwykłe, proste i naturalne, że prawie nikt nie zwraca uwagi. A już na pewno nikt nie nazywa tego kanibalizmem. Odkryłam to, kiedy zostałam mamą.
Tak, to karmienie piersią.
Z czysto fizjologicznego punktu widzenia to, co nazywamy mlekiem, jest niczym innym, jak osoczem krwi mamy. A w osoczu tym „pływają” różne komórki, które są niczym innym, jak jej ciałem. Żywym. Więc kiedy mój synek budzi się głodny i domaga się mleka, karmię go – dosłownie – własnym ciałem i własną krwią.
Myślę, że dokładnie to robi dla nas Bóg.
Karmi nas, jak troskliwa matka karmi swoje dziecko, niemowlę.
Karmi nas najlepszym, najłatwiej strawnym, najbardziej dopasowanym do nas pokarmem. Żywym.
Tylko, że mój pokarm daje życie przez kilka, kilkanaście miesięcy.
Jego Ciało i Krew dają życie na zawsze.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s