Światło

Jezus tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności.
A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.
Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział» (J 12, 44-50)

– Kto we Mnie wierzy, wierzy w Tego, który Mnie posłał – woła dziś Jezus. – A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę.
Zdarza się, że grono twoich przyjaciół pokazuje ci jakąś prawdę o twoim życiu – a ty wcale tego nie przyjmujesz. Chociaż znają cię najlepiej, ich argumenty i tak cię nie przekonują. Za to wystarczy czasem ktoś zupełnie inny: człowiek przypadkowo spotkany w sklepie czy na drodze, zdanie usłyszane w radio – i dopiero wtedy coś zaskakuje, wtedy nagle mówisz: No tak! Dokładnie!

I podobnie wydaje się być z Jezusem. Mówi nawet wtedy, kiedy wie, że Jego słowa do ciebie nie docierają. I nie sądzi cię, tylko wciąż szuka sposobu, żeby do ciebie dotrzeć, żeby przekazać to, co jest najważniejsze: Ojca. Jego miłość. Jego zaproszenie do nieba.

Kiedy potrzebujesz zmiany w życiu, podstawą sukcesu jest uparta chęć wyjścia z sytuacji i zadawanie Jezusowi pytania, co dalej. A On zrobi resztę. Bo przyszedł na świat cię zbawić, nie sądzić. Bo Jego światło rozproszy twoją ciemność.

[Boanerges]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s