Konkret

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”.Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota: „Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?”
W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”.
(J 14, 21-26)

Miłość to konkret.
Czasem bardzo prosty, ale jednak konkret. Czyny, nie słowa.
„W swych myślach i czynach kieruj się miłością przez duże „M”. Chodzi o miłość w Twoich czynach, o ducha miłości wobec bliźnich, gdy czynisz dobro innym ludziom i gdy okazujesz wdzięczność za życzliwość okazaną Tobie. To jest wola dobra.”
Trafiłam na ten cytat w zeszłym tygodniu. Niby przypadkiem. Ale przecież nie ma przypadków. Chyba, że w gramatyce. Bo nie przypadek rządzi światem, choć czasem mogłoby się tak wydawać. Światem rządzi tylko miłość. Jego Stwórca – Miłość.
Skąd Ją czerpać? To proste. A jednocześnie tak trudne. Bo choć my sami jesteśmy świątynią Ducha Świętego, najdłużej szuka się tego, co jest najbliżej. Tak blisko jak oddech. Oddech, bez którego – jak bez miłości – nie możemy żyć.
Obdarzaj mnie Panie Twoją miłością – przez duże M. I nie pozwól, bym zatrzymywała ją na sobie.

Małgorzata

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s