Rośnij

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was.
Wytrwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”. ( J 15, 1-8)

Kto miał kiedyś możliwość posadzenia jakiejś rośliny, drzewa albo zasiania zboża, chyba doskonale rozumie obraz, jakim dziś posługuje się Jezus.

Kiedy sadzimy coś w naszym ogrodzie, robimy to z nadzieją, że w stosownym czasie wyda owoce, będzie pięknie rosnąć i się rozrastać, wypuszczać pąki kwiatów, kolejne zielone liście. I cieszymy się ze wzrostu tego, za co jesteśmy odpowiedzialni.

Jezus pokazuje nam dziś, że jeżeli liczymy na wzrost jakości naszego życia, to jest to możliwe jedynie dzięki posłuszeństwu Jego Słowu. Jezus oczyszcza nas – czyli latorośl, którą jest każdy z nas – swoim słowem.

I daje obietnicę, że to posłuszeństwo się opłaca, bo można otrzymać, to o co się prosi.
Zatem wytrwałości.

[Boanerges]

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s