Warto

Jezus powiedział swoim uczniom: „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi”.
(J 16, 12-15)

Kolejny miesiąc pisania komentarzy do Ewangelii uczy mnie, że niemal w każdym fragmencie daje się słyszeć głos Jezusa, który mówi: nie martw się, wszystko będzie dobrze, bo Ja jestem; nie zostawię cię, nie pozwolę, by stała ci się krzywda. I dziś też to wyraźne zapewnienie, że Duch Prawdy będzie blisko, by niejako „dopełnić” poznanie Boga.
W tym jednak jest jeden haczyk: mianowicie moja decyzja i mój wybór, że chcę dać się prowadzić Bogu Ojcu za rękę, że dam się poprowadzić Słowu Jezusa Dobrego Pasterza, i że dam się prowadzić Duchowi Świętemu.
Swoją drogą dzisiejsza Ewangelia stawia też przede mną pytanie, ile w mojej modlitwie jest Ducha Świętego, a ile mnie. Bo gdy mówię ja, to wiem, kiedy skończę i jak skończę, ale kiedy mówi Duch Święty, mówi o rzeczach przyszłych. Trochę strach, ale jednak chyba warto, nie?
[Boanerges]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s