Błogosławieństwo

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”.
 Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Co to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca?”»
Powiedzieli więc: «Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi». Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość». (J 16, 16-20)

Chyba każdy z nas doświadczył takiej sytuacji: chodzę do kościoła, modlę się regularnie, przystępuję do sakramentów, staram się żyć według przykazań i Ewangelii, być dobrym dla ludzi, a tu przytrafia mi się takie nieszczęście – choroba bliskiej mi osoby, zubożenie materialne, niepowodzenie z pracą. Rodzą się w głowie pytania do Pana Boga. Dlaczego? Dlaczego nie innym, żyjącym daleko od Boga, czemu im jakoś lepiej się powodzi?
W takich momentach dobrze jest pamiętać słowa: „Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość”. Bo może się okazać, że to, co teraz dla mnie jest stratą, stanie się zyskiem. I może nawet w oczach świata moja sytuacja będzie przegrana, ale w oczach Boga może to być błogosławieństwo…
„Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.” [Mt 5, 11-12]
[Boanerges]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s