Życie na serio

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.
Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat.
Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać”.
(J 16, 20-23a)

Życie z Jezusem to życie na serio. Jak powiedział ks. Jan Kaczkowski: życie na pełnej petardzie. Warto iść za Zmartwychwstałym, choć wcale nie obiecywał, że zawsze będzie lekko, łatwo i przyjemnie.
Niekiedy może się wydawać, że kompromis ze światem jest lepszą opcją niż bezwzględna wierność wobec Chrystusa, która wiąże się z trudami i przeciwnościami… Podobnie –  sztuczne kwiaty czasem wydają się lepsze niż naturalne, które w końcu przekwitają i więdną.
Tyle, że sztuczne kwiaty nie mają w sobie życia, nie wydadzą owocu, nie pachną i nie posłużą do produkcji miodu. Natomiast naturalne kwiaty są żywe, dają nektar pszczołom i wytwarzają nasiona, dzięki którym rozprzestrzeniają się po okolicznych łąkach.
Jezus nie obiecuje gruszek na wierzbie, ale proponuje, abyśmy żyli Ewangelią w realnym świecie i odkrywali prawdziwe szczęście, a nie jego tanie imitacje.
[Gościnnie komentuje Krzysztof Reszka]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s