Jesteś darem

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: «Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś.
A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.
Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał.
Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie».
(J 17,1-11a)

Jezus rozmawia z Ojcem o mnie. O mnie konkretnie. Zawsze bardzo wzrusza mnie ten fragment. Bo to nie jest jakaś ogólna rozmowa o zasadach chrześcijańskiej  miłości. To jest wyraz wielkiej, bardzo indywidualnej troski Boga o człowieka.
Jezus prosi Ojca w  mojej intencji.  Mówi o moim życiu. Wyznaje, jak bardzo Mu na mnie zależy. Jestem dla Niego darem. Ja. Ja jestem dla Niego darem Ojca.
Być dla kogoś darem – to wielkie szczęście. Równie wielka odpowiedzialność.
Być darem dla Jezusa – to szczęście największe. Aż takiego szczęścia pragnie dla mnie Ojciec, gdy słowami Syna powtarza: Jesteś moja. Jesteś mój.
Jesteś moja, mój – dziś. Jutro. Przez całą wieczność.

Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s