Od początku

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami: „Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie. Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich”.
(J 17, 20-26)

Pięć razy Jezus w tym fragmencie używa słowa jedność, za każdym razem mówiąc o nas; o nas – czyli o mnie i o tobie.
Jezus, mówiąc o mnie, ma na myśli swoją relację z Bogiem. Niesamowite. Wielu zarzuca, że Pan Bóg zapomina o człowieku, że Jezus jest Przyjacielem wybranych. A tu sam Jezus jest tym, który wstawia się za człowiekiem. I modli się o moją wiarę. O wiarę w Jego Słowo.
Dzisiaj, kiedy świętujemy Dzień Dziecka, przy tym fragmencie warto wrócić do początku. Bo od początku Bóg mnie ukształtował na swój wzór i podobieństwo. Bo nigdy nie zostawił i nie zostawia mnie samemu sobie. Bo dał nam swojego Syna, Jezusa Chrystusa, aby nas zbawił.
Warto wrócić do początku – i do dziękczynienia za to, że Jezus obdarzył mnie wiarą i zaufaniem do Jego Słowa.
Abyśmy stanowili jedno.
[Boanerges]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s