On przychodzi!

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!»A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
(J 20, 19-23)
Zdarza się, że siedzisz zamknięty w swoich myślach i boisz się tego, co będzie, co może się stać. Wydaje Ci się, że Jezus umarł, zniknął, że Go nie ma. Nie wiesz, jak Go spotkać, chociaż bardzo chcesz.
I wtedy, niespodziewanie, On do Ciebie przychodzi.
Daje Ci pokój – więc już się nie boisz – i daje Ci radość ze spotkania.
Kiedy już wiesz, że to On, i cieszysz się, że jest blisko – dostajesz zadanie. I Ducha Świętego, żeby sobie z tym zadaniem poradzić. Bo Gdy dostajesz zadanie od Boga – niezależnie od tego, czy jest na całe życie, na tydzień czy na chwilę – On nigdy nie zostawia cię z nim sam. Przychodzi do Ciebie, żeby działać z Tobą.
Bo Duch Święty to nie jakaś moc, zdolność czy „narzędzie”. To żywy Bóg, zaskakujący, tajemniczy, potężny, mocny i dobry.
To On przychodzi.
Dzisiaj. Teraz.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s