Nie spuszczaj z Niego wzroku

Jezus powiedział do Żydów: «Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».
Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać swoje ciało do jedzenia?»
Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».

(Jana 6, 51-58)


Bardzo lubię Boże Ciało, i to nie ze względu na to, że jest ładna pogoda, ludzie odświętnie poubierani, pięknie ozdobione ołtarze – choć piękno to pojęcie względne. Ale ze względu na to, że to święto Eucharystii.

Nie wiem, czy też tak masz, ale ja uwielbiam patrzeć na Jezusa w Hostii i w spojrzeniu oddawać całego siebie, myśli, doświadczenia, relacje; całego siebie z moimi zaletami – ale i okropnymi wadami. I dostawać w zamian spokój, ciszę, zatrzymanie, dostawać poczucie, że mnie kocha Jezus.

O Salutaris Hostiae!
Kto Mnie spożywa, będzie żył na wieki…
Dziś, kiedy przyjmiesz Ciało Jezusa do swego serca – a może nie przyjmiesz z różnych powodów – niezależnie od tego wzbudź w sobie dziękczynienie. Za to, że Jezus jest. I poproś, by zawsze, ale to zawsze, był najważniejszy.
A gdy będziesz iść w procesji, nie patrz, kto jaką ma sukienkę, czy ktoś ma długie czy krótkie spodnie. Idź za Jezusem w monstrancji i nie spuszczaj z Niego wzroku.
To święto Eucharystii.
[Boanerges]

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s