Cud u sąsiadów

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem.
Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: «Nie, lecz ma otrzymać imię Jan». Odrzekli jej: «Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię». Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: «Jan będzie mu na imię». I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga.
I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: «Kimże będzie to dziecię?» Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem, a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.

(Łk 1, 57-66. 80)


Sąsiedzi i krewni Elżbiety i Zachariasza.
Cieszą się z narodzenia Jana. Przychodzą przyjąć dziecko do wspólnoty. Dziwią się, boją i biorą sobie do serca to, co się wydarzyło – znaki, które Bóg uczynił tuż pod ich bokiem.

A jak jest z nami?
Czy kiedy w naszej wspólnocie, u sąsiadów, wydarza się cud, jesteśmy w stanie w to uwierzyć? Przejąć się, towarzyszyć, wziąć sobie do serca?
Widzimy to w ogóle, że był cud, czy tłumaczymy go sobie na sto innych sposobów?
Mamy poczucie, że był też dla nas?

Bo przecież cud nie jest nigdy tylko dla tego, kto najbardziej go potrzebuje i kto o niego najbardziej prosi. Cud ma większe pole „rażenia”: pokazuje, że Bóg jest i działa. Że słucha i się troszczy. Czasem towarzyszą mu różne efekty specjalne – jak Zachariasz, który nagle odzyskał mowę – ale to jest zwykłe działanie Pana Boga. Zwykłe. Codzienne.

Bo On może wszystko.
A cuda są po to, żebyś w to uwierzył – i pomyślał: też tak chcę!
Żebyś zapragnął Go w swoim życiu.

Marta

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s