Nie bójcie się

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć.
Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone.
Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.
Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».
(Mt 10, 26-33)

Nie bójcie się ludzi.

No dobrze, ale właściwie czemu apostołowie mieliby się bać ludzi? Przecież Jezus właśnie wysłał ich, żeby wyrzucali złe duchy, żeby uzdrawiali, leczyli choroby i słabości.
Żeby robili dobre rzeczy – tym ludziom właśnie. Po ludzku apostołowie powinni się raczej spodziewać od ludzi wdzięczności, a nie obawiać ich.

Ale po bożemu – nie do końca.
Bo to wyrzucanie złych duchów, to uzdrawianie ma się odbywać w imię Jezusa, Jego mocą, we współpracy z Ojcem – a tego niektórzy nie mogą znieść.

Więc mogą nie chcieć dobra, bo żeby je dostać, trzeba stanąć w prawdzie o sobie i uwierzyć, że Jezus jest Zbawicielem – a to nie jest przyjemne. Żeby wyleczyć, czasem trzeba otworzyć stare rany – a to przecież boli. Żeby wyrzucić złego ducha, trzeba stoczyć z nim walkę – a to bywa okropne. Można się apostołów bać, można ich nienawidzić. Można traktować ich jak wrogów.
Więc właściwie jest się czego bać.

I może dlatego Jezus im mówi aż trzy razy: nie bójcie się. Nie bójcie się ludzi. Bądźcie po mojej stronie, walczcie, pracujcie dla mnie – a Ja zajmę się resztą.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s