Z hojnością

Jezus powiedział do swoich apostołów: „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.

Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”.
(Mt 10, 37-42)

Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.
Dwie rzeczy z tego wynikają.
Po pierwsze – Bóg jest samą miłością. Jeśli najbardziej nie kochasz samej miłości – nie będziesz jej mieć wystarczająco dużo, żeby kochać innych.
Po drugie – miłość to nie emocje. To stała troska o dobro drugiej osoby, stawianie jej przed sobą, bycie blisko, czułość, zażyłość, poświęcenie. I to wszystko trzeba najpierw najbardziej dać Jezusowi. Z Nim być blisko, o Jego interesy dbać, stawiać Jego sprawy przed swoimi. Brzmi to jak pełna rezygnacja z siebie? Tak.
Ale to jedyna miłość, która nie tyle zostanie tylko odwzajemniona, ale zaskoczy nas swoją hojnością w dawaniu nam tego, co oddaliśmy.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s