Stać cię

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie».
Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim. Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa». Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa. Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Usuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.
(Mt 9, 18-26)

Ujmująca jest wiara zwierzchnika synagogi. Przed chwilą umarło mu dziecko, lecz on – pomimo rozpaczy – wierzy, że Jezus może przywrócić jego córce. Wie, że całe życie człowieka jest i pozostanie w rękach Jezusa. Dlatego nawet śmierć –  Jego mocą może na nowo stać się życiem.
A wiara kobiety cierpiącej na krwotok? Dwanaście lat walki z chorobą nie zdusiło w niej nadziei. Wierzy, że wystarczy dotyk Jezusa, aby znów była zdrowa.
Wiara w sytuacjach trudnych, beznadziejnych, bez wyjścia, pośród życiowych ran. Wbrew ludzkiej opinii. Mojej i innych, którzy z wiary umieją się tylko śmiać.
Tak często mnie nie stać na wiarę. Na taką wiarę, która potrafi odmienić całe życie.
Mimo to Jezus nie wypuszcza mnie ze swoich rąk.  Ciągle powtarza: Ufaj córko. Ufaj, by twoja wiara na zawsze cię ocaliła.

Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s