Pójdziesz?

Uczniowie przystąpili do Jezusa i zapytali: „Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?” On im odpowiedział: «Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma.
Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: „Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.
Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił”. Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą.
Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli».
(Mt 13, 10-17)

Stwardniało serce ludu, uszy stępiały, oczy zamknęli. Chodzenie do kościoła, odmawianie różańca, patrzenie na święte obrazy nie sprawia jeszcze, że wszystko między mną a Panem Bogiem jest w porządku.
Jezus przestrzega dziś w Ewangelii, że można widzieć Jego cuda, a w nie wątpić, słuchać Jego słów i ich nie przyjmować, być w Jego obecności na Eucharystii – a zupełnie nie rozumieć, co się dzieje. Serce twarde to serce, które porzuca miłość, które odwraca się od kochania. Ale Jezus daje lekarstwo na te dolegliwości. Mówi: nawróć się, abym cię uzdrowił. Kto tak uczyni zobaczy królestwo niebieskie.
Swoją drogą: czy myślałeś kiedyś, jak wygląda królestwo niebieskie?
Jeśli masz dziś chwilę, pójdź na Mszę Świętą, żeby zobaczyć, usłyszeć i poczuć sercem.
[Boanerges]

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s