Siła

Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: «Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście». On odpowiedział: «Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy.

Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!»
(Mt 13, 36-43)

Kiedyś przeczytałam wiersz:
„Dobroć jest bezbronna, ale nie bezsilna. Dobroci nie trzeba siły – dobroć sama jest siłą. Dobroć nie musi zwyciężać – dobroć jest nieśmiertelna”.

Spodobał mi się. Pomyślałam: to takie prawdziwe.

Bo przecież dobroć nie zwycięża za każdym razem. Świat jest, jaki jest. Nie brakuje w nim zła, które często wydaje się brać górę, jest atrakcyjniejsze, wygodniejsze. A jednak dobro, zasiane przez Boga, nawet niedostrzegalne, niedoceniane, wypierane – istnieje.  I nigdy nie zniknie. Aż ostatecznie zwycięży. Bo dobro umie istnieć obok zła. Zło obok dobra – nie.

Dlatego to Bóg ostatecznie rozdziela dobro od zła. Tylko On może mi pomóc właściwie w życiu rozeznawać i wybierać między jednym a drugim. I tylko On może sprawić, by pośród moich słabości zawsze zwyciężało dobro. I  otworzyć mi kiedyś bramy królestwa, w którym nawet ja będę mogła jaśnieć jak słońce.

Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s