Bądź dobrym sługą

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu.
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie». Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: „Mój pan się ociąga”, i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”.
(Mt 24, 42-51)

Różne mamy zawody, różne stopnie odpowiedzialności. Dyrektorzy, kierownicy, pracownicy. Różny staż i różne talenty. Różne zadania. Mama, tato, dziecko. Rożne powołania: ksiądz, lekarz, nauczyciel. Jakby tego nie podzielić czy nie opisać – w każdym położeniu Jezus przypomina nam, że ze swoich zadań zdamy sprawę.
Być sługą wiernym i roztropnym: to jest dobre zdanie do rachunku sumienia.

W jaki sposób traktujesz swoją pracę, swoje zadanie? Jak przykry obowiązek? Czy jak dobro do wykonania? Czy zadanie, które dziś przed tobą, wniesie w życie innych radość i dobro?

Bo taki jest sens służenia Mu – w każdym zawodzie, pracy, powołaniu.

/Boanerges/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s