Szukaj Go

Po opuszczeniu synagogi w Kafarnaum Jezus przyszedł do domu Szymona. A wysoka gorączka trawiła teściową Szymona. I prosili Go za nią. On stanąwszy nad nią rozkazał gorączce, i opuściła ją. Zaraz też wstała i usługiwała im.
O zachodzie słońca wszyscy, którzy mieli cierpiących na rozmaite choroby, przynosili ich do Niego. On zaś na każdego z nich kładł ręce i uzdrawiał ich. Także złe duchy wychodziły z wielu, wołając: «Ty jesteś Syn Boży». Lecz On je gromił i nie pozwalał im mówić, ponieważ wiedziały, że On jest Mesjaszem. Z nastaniem dnia wyszedł i udał się na miejsce pustynne. A tłumy szukały Go i przyszły aż do Niego; chciały Go zatrzymać, żeby nie odchodził od nich. Lecz On rzekł do nich: «Także innym miastom muszę głosić Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, bo na to zostałem posłany». I głosił słowo w synagogach Judei.
(Łk 4, 38-44)

Liczne uzdrowienia, mocne, natychmiastowe, na pewno spektakularne. Słowo teściowa wzbudza w nas uśmiech. Ale kiedy Jezus staje nad nią i ją uzdrawia – to trochę szczęka opada. I te kolejne dziesiątki i setki, które posłyszawszy o Jezusie zmierzają do Niego. I nie jest wcale tak ważne, że zaraz będzie noc, że nie będzie gdzie spać. Determinacja i wiara w moc Jezusa: nie można tego odmówić tym wszystkim, którzy przychodzili do Niego. A Jezus uzdrawiać musiał długo. Bo z samego rana wyszedł na pustynie, żeby pewnie jak zwykle rozmawiać z Ojcem.
Myślę, że gdyby chodziło o mnie samego czy o kogoś bliskiego to też bym robił wszystko, żeby ustawić się jak najbliżej w „kolejce” do Jezusa. Bo Jezus uzdrawia: wiele razy uzdrawia. Czyni cuda w najmniej oczekiwanym momencie.
Może nie zawsze to zauważam: że owszem, czasem wystarczy moja decyzja, krótka modlitwa. Ale innym razem trzeba wyjść z domu i pójść Go szukać: w domu u teściowej albo na pustyni.
/Boanerges/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s