Jakie błogosławieństwo?

W owym czasie Jezus podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:  „Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.
Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom”.
(Łk 6, 20-26)

Głód, ubóstwo, płacz, pogarda: to mają być sytuacje, które mają nas ucieszyć?
Czy raczej nie staram się żyć tak, żeby za wszelką cenę być od tych sytuacji daleko?

Bo przecież jedzenia mamy raczej dostatek, aż nadto; z wielu blach ciasta możemy spokojnie się uwolnić. Rzeczy materialnych nam na ogół nie brakuje – czasem nawet poświęcamy wiele ciężko zarobionych pieniędzy, żeby kupić sobie coś mało przydatnego i potrzebnego.
I jeszcze płacz, który jest efektem jakiejś porażki czy niepowodzenia. Pogarda, którą spotykamy w niezrozumieniu u szefa czy współpracowników.

I o tym wszystkim Jezus mówi: twój los może być całkiem inny. Tylko Mi zaufaj. Bądź ze Mną, działaj dla Mnie. A wtedy to wszystko, co cię spotyka, może okazać się twoim błogosławieństwem.

Warto sobie o tym dziś przypomnieć.
I najpierw umieć Panu Bogu podziękować za to, co mam, a potem prosić o Jego błogosławieństwo na dziś.

Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. Amen.

/Boanerges/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s