Fig nie będzie

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron.
Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta. Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie”, a nie czynicie tego, co mówię? Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany. Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. Gdy potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki».
(Łk 6, 43-49)

„Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie”, a nie czynicie tego, co mówię?”

Czy potrafisz z ust Jezusa przyjąć taką wymówkę? Uznać, że twoje działania przynoszą złe owoce, bo zamiast postępować według Bożych zaleceń, chcesz myśleć i działać po swojemu?

Czy potrafisz w pokorze spojrzeć na to, co robisz, i powiedzieć: tak, Panie Jezu. Nie buduję na skale, którą Ty jesteś, nie mam w Tobie fundamentu; bez Ciebie moje działania nie przyniosą nic dobrego. Skarbiec mojego serca bez Ciebie nie będzie miał w sobie dobra. Bez Ciebie jestem jak krzak jeżyn i jeszcze się dziwię się, że nie wyrosły winogrona.

Bo samo wzywanie Boga nic nie da, jeśli nie zamierzasz działać według Jego wskazówek.

Jeśli nie przejmiesz się Jego Słowem i nie zaczniesz według niego postępować – winogron ani fig nie bedzie. Będzie za to do sprzątania rozwalony dom.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s