Do kogo jesteś podobny?

Po odejściu wysłanników Jana Chrzciciela Jezus powiedział do tłumów: «Z kim więc mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? Podobni są do dzieci, które przebywają na rynku i głośno przymawiają jedne drugim: „Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie płakali”.
Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: „Zły duch go opętał”. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: „Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników”.
A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność».
( Łk 7, 31-35)

Do kogo są podobni?
To jest bardzo dobre pytanie.

Karmimy się codziennie różnymi treściami: wiadomości, portale informacyjne i plotkarskie, Facebook, ale też filmiki na Youtube. I wszystko wydaje się być dobre, bo dla ludzi. Ale dobrze wiemy, że we wszystkich tych sposobach zdobywania informacji są ukryte rzeczy bardziej i mniej wartościowe. Jak mówi św. Paweł: nie wszystko przynosi nam korzyść. Różne ideologie, myśli, duchowości kreują nasze postrzeganie świata i Boga. Dlatego zasadne jest dzisiejsze pytanie Jezusa.

A do kogo ja jestem podobny? Czy moje życie jest na sposób Boży prowadzone, wedle Jego Ewangelii, Jego Słów i nauczania? Czy raczej jestem daleki od nauczania Kościoła i Jezusa i wybieram to, co podoba się bardziej światu?

Królestwo moje nie jest stąd – mówi Jezus.
Trzeba nam uważać, żeby nie stać się pionkiem próżnej chwały i poklasku.

/Boanerges/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s