Wpuszczasz Go?

Jezus, wychodząc z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» A on wstał i poszedł za Nim.
Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?» On, usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».
(Mt 9, 9-13)

Dzisiaj chciałbym, żebyś poczuł się uczestnikiem tej biesiady, na której gościem jest Jezus. Wyobraź sobie, że wokół ciebie siedzą celnicy, grzesznicy, faryzeusze.
Czy tak bardzo różnisz się od nich?
Niesamowite jest to, że Jezus przychodzi do każdego człowieka, i do każdego na swój sposób woła: „Pójdź za Mną!”. I to powołanie jest możliwe dla każdego, nie jest zarezerwowane tylko dla świętych. Jezus powołuje grzesznika, Mateusza-celnika.

Jezus powołuje też mnie.
To znaczy, że chce być ze mną w każdym moim położeniu i w każdej sytuacji.

A ty?
Czy pozwalasz Jezusowi, by wszedł do twojego domu, do twojej codzienności, twoich spraw i relacji? Czy wpuszczasz Go do swego serca każdego dnia?
Czy korzystasz z „usług” Jezusa – Lekarza?
Jeśli tak – podziękuj Mu za to.
Jeśli nie – zaproś Go.
/Boanerges/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s