On bardzo Cię kocha

Jezus wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które uwolnił od złych duchów i od słabości: Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, zarządcy u Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały ze swego mienia.
(Łk 8, 1-3)
Kiedy myśli się o Jezusie, że wędrował z uczniami – raczej rzadko przychodzi do głowy, że były z nimi kobiety.
Dzisiaj Ewangelia jest o kobietach właśnie. Bo one są w życiu Jezusa obecne nieustannie. Rozmawia z nimi, gości w ich domach, uzdrawia, jest dla nich. Mają ważne miejsce w Jego życiu i posłudze – tak, jak mężczyźni.
Ważne, chociaż nie tak eksponowane – chciałoby się rzec.

I może to trochę ryzykowna teza – ale takie (poniekąd) bycie w cieniu jest wpisane w kobiecość. Nie dlatego, że kobiety nie pragną być doceniane i widoczne. Dlatego, że bardziej im zależy na relacjach. Potrafią się troszczyć o kogoś, kogo kochają, bez oczekiwania na to, że pochwali je cały świat. Potrafią dawać to, co mają i co jest potrzebne, wspierać, być zapleczem, dbać o podstawowe rzeczy: jedzenie, miejsce do spania, poczucie, że jest się kochanym. I nie myśleć o tym, czy ktoś jeszcze, poza obdarowanym, to zauważy.

W tym kobiecym sposobie kochania i bycia w relacji jeszcze coś więcej: to, jak kobieta potrafi być dla drugiego, pokazuje, jak chce być dla ciebie Bóg. Kobieca miłość i przyjaźń jest na swój niedoskonały sposób obrazem tego, jak On dla ciebie jest. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną.

To Bóg najpierw potrafi dawać to, co ma, wspierać, być zapleczem, troszczyć się o jedzenie, spanie i poczucie, że jesteś kochany.
I nie zastanawia się, czy ktoś poza tobą to widzi.
Ważne  jest, czy ty – właśnie ty – to widzisz, czujesz, wiesz.
Czy potrafisz przyjąć Bożą miłość bez zastanawiania się, czy zasługujesz, czy jesteś jej godny, czy jesteś tego warta.

Czy potrafisz przyjąć to, że Bóg chce ci w życiu towarzyszyć i usługiwać ze swego mienia.
To jak jest?

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s