Właściwy porządek

landscape-423196_1920Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów».
A On rzekł do nich: «Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo. Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie».

(Łk 11,1-4)


Nie będę ukrywać: temat modlitwy „Ojcze nasz” jest mi niezwykle bliski. Każdy wyraz, słowo i kontekst stały się przedmiotem wielu godzin medytacji. Wydawać by się mogło, że już wszystko rozumiem; wiem, dlaczego tak, a nie inaczej. A mimo to wciąż jestem w punkcie zero.

Modlitwa „Ojcze nasz” ogałaca mnie z mojej pychy, z mojego egoizmu, z mojego rozumienia Boga i mojego stosunku do człowieka. Przywraca właściwy porządek myślenia i życia. Najpierw tego, że to Bóg, Ojciec jest pierwszy i od Niego wszystko zależy, i do Niego wszystko należy. Potem tego, że moje życie może się udać tylko dzięki Niemu i dlatego, że będę wierny Jego myśli, przykazaniom – i dzięki Miłości.

Modlitwa „Ojcze nasz” jest modlitwą wiary, nadziei i miłości.
Pomyśl o tym…
/Boanerges/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s