Pożyczaj od Niego

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”.
Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się. Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.
I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona?
Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

(Łk 11, 5-13)


Kiedy szczerze spojrzysz na swoje życie, zobaczysz, jak wiele razy jesteś przyjacielem z tej Ewangelii, tym z dziećmi w łóżku.
Jak wiele razy Twój egoizm, lenistwo, rozsądek, okoliczności, zasłanianie się dobrem innych odpędziło kogoś od drzwi twojego serca.
Jak wiele razy wstałeś w końcu dać ten chleb – nie z miłości, nie z przyjaźni: tylko po to, żeby ktoś się od ciebie odczepił. Przestał przeszkadzać. Dzieci nie obudził. Tylko dlatego, że się natrętnie do ciebie dobijał.

Jezus nazywa to bez ogródek: źli jesteśmy.
I tak właśnie jest.

A mimo to Bóg chce się z nami przyjaźnić. Mimo tego całego egoizmu, lenistwa, zasłaniania się rozsądkiem i okolicznościami.
Chce nam dawać najlepszy Dar.
Chce wstawać w nocy, kiedy dobijamy się po Jego chleb.
Chce otwierać. Chce dawać. Chce dla nas znajdować.
Widzi nas takimi, jakimi jesteśmy, docenia tę odrobinę dobra, na którą nas stać.

Obyśmy nigdy nie przestali pożyczać od Niego tego, czego w sobie nie mamy dla innych.

/Marta/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s