Wierzycie w Boga?

Jezus powiedział do swoich uczniów: Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział.
Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę. Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
(J 14,1-6)

Życie wieczne. Niebo albo piekło. Sąd Boży. Dwie drogi, które są przed nami. Jezus dziś mówi tylko o jednej, drugiej się można domyślać.
Pierwsza to ta oparta na wierze w Niego. W Niego – czyli we wszystko, co mówi o sobie i o czym świadczy. Że jest Drogą, Prawdą i Życiem. A do tego obietnica, że kto Go słucha, będzie mieszkał razem z Nim.
I ta druga droga ukryta, zmierzająca w przeciwnym kierunku. Każdy, kto nie uwierzy i nie będzie podążał za Jezusem – ten do nieba nie trafi.
Dziś, kiedy modlimy się za zmarłych, mamy może pokusę myśleć, czy nasz bliski jest w niebie – czy niekoniecznie. Tego nie wiemy, wiemy za to, że nasza modlitwa może w drodze do nieba pomóc.

Ale poza modlitwą za zmarłych jest jeszcze druga rzecz, o której trzeba nam pamiętać: że już tu na ziemi dokonujemy wyborów, które albo są bliższe drodze pierwszej – albo drugiej.

Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie – mówi Jezus.
/Boanerges/

Jedna uwaga do wpisu “Wierzycie w Boga?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s