Daj się zaprosić

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. 

Tak mówił do nich: Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: Ustąp temu miejsca; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
(Łk 14, 1-11)


Jezus opowiada przypowieść, kiedy zauważa, że zaproszeni wybierają sobie miejsca. Mówi im o tym, co właśnie dzieje się w ich życiu, udziela mądrej i praktycznej rady. I odnosi ją natychmiast do rzeczywistości królestwa niebieskiego i zasad, które w nim działają.

I tak samo Jezus chce działać w Twoim życiu. Przez to, co właśnie przeżywasz, co się dzieje u Ciebie. On chce Ci to wyjaśniać, nadawać Twojej rzeczywistości nowy sens. Chce dać Ci najlepsze rozwiązanie, pokazać prawdziwe zasady działania. Chce Ci pokazać, co robić, żeby nie czuć się w życiu niepewnym, zawstydzonym, mało ważnym.

Jest tylko jeden warunek. Musisz się najpierw znaleźć na tej samej uczcie, na której jest Jezus. Skorzystać z zaproszenia na szabat – czyli pozwolić Bogu na to, żeby rękami innych ludzi wokół Ciebie stworzył dla Ciebie przestrzeń do spotkania z Nim i słuchania Go. 

Przyjrzyj się. Kto Cię dziś zaprasza i dokąd? Czy tam będzie Jezus? 

/Marta/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s