Fundamentem jest Słowo

Wielkie tłumy szły z Jezusem. On odwrócił się i rzekł do nich: «Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.
Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: „Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć”.
Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju. Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem».
(Łk 14, 25-33)

W życiu podejmujemy się różnych projektów, na różnych etapach naszego życia chwytamy się różnych aktywności. I jedne nas pociągają – a inne szybko zostawiamy. Jedne pozwalają nam się rozwijać, a te, które nic nie wnoszą, szybko idą do lamusa.
Albo kiedy budujemy dom czy urządzamy mieszkanie: mamy na początku wizję, że będzie tak i tak, tu zasłona, tu meble, tam kanapa. Ale kiedy się wprowadzamy, okazuje się, że brakuje tu żyrandola, tam kilku kontaktów, a gdzieś jeszcze czegoś innego. I czasem ten brak trwa kilka lat.
Podobnie jest z naszą duchowością i zaangażowaniem w wiarę. Są pewne projekty i pomysły, które sami sobie narzucamy, by walczyć o relację z Jezusem. I jednym z nich jest Maluczko. Lecz nie tylko o Maluczko chodzi.
Jezus nie chce, byśmy byli połowiczni. Jezus chce, byśmy konsekwentnie i odpowiedzialnie kroczyli za Nim. Jeśli chcesz za Nim iść – rób to pewnie, bez odwracania się za siebie, bez szukania jeszcze innych wrażeń.

Zapytasz, jak to zrobić?
Fundamentem musi stać się Słowo Boże.
To ono będzie prowadzić i uczyć podejmowania właściwych decyzji.

/Boanerges/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s