Za co?

Stało się, że Jezus zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami».
Na ich widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom». A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: «Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec». Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».
(Łk 17, 11-19)

Dzisiaj chcę zwrócić naszą uwagę na coś zupełnie innego. Ale uważam, że bardzo ważnego.

Jezus jest ciągle w drodze, wędruje, spotyka nowych ludzi, zmienia miejsce swoich kazań. Dzień, noc, jezioro, góry, dom Piotra, Betania, Ogród Oliwny, pustynia. Ktoś by powiedział – taki włóczykij. Ale Jezus wie, że ma trzy lata na swoją działalność.  Określony czas. Śpieszy się Mu, żeby uzdrowić, żeby pouczyć, żeby pokazać, żeby dać przykład.

Moje i twoje życie też ma pewien określony czas. I każdy z nas się śpieszy, żeby jeszcze zrobić to, jeszcze tamto, jeszcze pojechać tu i tam. Kiedy ja to wszystko zrobię? Szalone to wszystko. I gdyby z tego wyłączyć Boga, to rzeczywiście można zwariować i się zapędzić.W dzisiejszej Ewangelii słyszę jedno pytanie.
Czy stać mnie na zwolnienie tempa, by zobaczyć, co w moim życiu uczynił mi Pan?
I podziękować…
Bo dziękczynienie to powrót do tego, co już było, co się dokonało. Wymaga, by o tym pomyśleć, wrócić i podziękować. Ważne. Bardzo ważne.

Za co dziś podziękujesz?

/Boanerges/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s