Ono już tu jest

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest».
Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».
(Łk 17, 20-25)

Takie proste stwierdzenie Jezusa, „oto tu jest”, to musiało być mocne zaskoczenie dla faryzeuszów. To jest również mocne zaskoczenie dla mnie. Bo często myślimy, że królestwo to będzie dopiero po naszej śmierci, o – wtedy to będzie dopiero raj. Bo przecież wszyscy zmierzamy do królestwa niebieskiego.
Tymczasem ono tu jest.
Myśl nasza o wieczności czasem potrafi zasłonić nam codzienność. A to właśnie w codzienności dochodzimy do świętości. Każdy dzień ma być tak przeżywany, jakby to już miał być czas naszego bycia wiecznego z Jezusem.

Trudne to jest, bo my przecież mamy jeszcze czas.
Jeszcze zdążymy pójść do spowiedzi, odmówić tysiąc różańców, odprawić kilka tur rekolekcji, które mamy zaplanowane, i wtedy już jesteśmy gotowi na królestwo.

Tymczasem królestwo już tu jest.
Tak to dziś rozumiem i czuję.
Że to duchowa rewolucja, która wymaga naszej zmiany myślenia.

/Boanerges/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s