Gdzie, Panie?

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego: jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich.
Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich; tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi. W owym dniu kto będzie na dachu, a jego rzeczy w mieszkaniu, niech nie schodzi, by je zabrać; a kto na polu, niech również nie wraca do siebie. Przypomnijcie sobie żonę Lota. Kto będzie się starał zachować swoje życie, straci je; a kto je straci, zachowa je. Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. Pytali Go: Gdzie, Panie? On im odpowiedział: Gdzie jest padlina, tam zgromadzą się i sępy.
(Łk 17,26-37)

Gdzie, Panie?

To jest dla mnie takie trochę pytanie z gatunku: nic nie rozumiem. O co Ci chodzi, Panie Jezu? O czym Ty w ogóle do nas mówisz?
A przecież to się wydaje takie jasne: gdzie będzie wzięty ten jeden z posłania, ta jedna, co mle? No do nieba przecież.
Chyba.
A tak dokładnie to co masz na myśli, Panie Jezu?

I ja tak często pytam o rzeczy oczywiste.
Niby wszystko już wiem, mam odpowiedź, teoretycznie rozumiem – ale na końcu słów Jezusa do mnie zaczynam zadawać głupie pytania. Zwłaszcza, gdy to, co słyszę od Niego, jest dla mnie trudne do przyjęcia, niewygodne, wymaga wysiłku albo jest… dziwne. Jak ta odpowiedź dla uczniów, o padlinie.

Co z tym zrobić?
Może to, co za chwilę, zdanie później powie uczniom Jezus: modlić się i nie ustawać.

/Marta/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s