Upór i wytrwałość

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.

Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».
(Łk 21, 12-19)

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” – to zdanie, które zapisał św. Paweł, doskonale komentuje dzisiejszą Ewangelię.
Ta upartość Jezusa jest obecna w całej Jego działalności.  Wtedy, kiedy przyszedł do Nazaretu, nauczał w świątyni i chcieli Go ukamienować, a przecież mógł odpuścić. Wtedy, kiedy ratował z opresji Marię Magdalenę, a narażał swoje życie. Wtedy, kiedy z Bożym gniewem wypędzał przekupniów ze świątyni, a mógł zostać zlinczowany przez sprzedających.
Jest uparty w dawaniu świadectwa.

I dziś Jezus mi mówi, że ja też mam być wytrwały w dawaniu świadectwa, że mam być wytrwały i konsekwentny w swojej wierze. I przy tym się nie bać, bo o wszystko naprzód zatroszczy się Jezus.

Jezus moją Drogą i mym Obrońcą.
/Boanerges/
P.S. Jeśli jeszcze nie wiesz – zrobiliśmy dla Ciebie kalendarz adwentowy. Czeka tutaj: KLIK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s