Czy jesteś blisko?

Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi».
Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. A idąc stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.
Mt 4, 18-22.

Kiedy ludzie szykują się na andrzejki – takie imprezowe ostatki, to chyba niewielu zastanawia się wówczas nad postacią św. Andrzeja, Apostoła i rybaka. Ewangelia wprost dziś przywołuje postać tego świętego, znalazło się nawet kilka opisów, w których Andrzej występuje obok swego brata, Piotra.

Andrzej był blisko spraw Jezusa, przez cały okres działalności towarzyszył Mu we wszystkich podróżach. Mało tego: był nawet przy tych wydarzeniach, z których wykluczeni byli inni apostołowie.

Kojarzymy jeszcze postać świętego Andrzeja z przejazdów kolejowych i znanego nam symbolu krzyża. Krzyża, na którym zginął śmiercią męczeńską św. Andrzej.
Znowu pokazuje nam to, że Andrzej był blisko Jezusa, w Jego imię oddał życie.
A jak jest z Tobą? Czy jesteś blisko spraw Jezusa?
/Boanerges/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s