Jakie masz zajęcie?

Jezus powiedział do swoich uczniów: Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!
(Mk 13,33-37)

Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy ten czas nadejdzie – mówi Jezus.
A skoro On tak mówi, to jest prawda.
Nie wiem, kiedy skończy się moje życie.
Nie wiem, kiedy skończy się świat.

Za to powinnam wiedzieć co innego: jakie zajęcie wyznaczył mi pan domu.
Bo przecież jestem jego sługą – i ty też.
A tak często odkładam to zajęcie na później. Tak często przysłaniają mi je „ważniejsze” sprawy. Codzienne troski, rzeczy, które tylko wydają się pilne i ważne, a wcale takie nie są.

A przecież to zajęcie, które wyznaczył mi pan domu – to jest część wielkiego planu, tego „starania o wszystko”. Bóg naprawdę we wszystkim chce z ludźmi współpracować, chce z nami działać jak w dobrej firmie, w której każdy ma swoje zdolności, talenty – i zadanie do wykonania.

Może to właśnie będzie dobry początek Adwentu: żeby się naprawdę w swoim sercu zastanowić nad tym, do czego Bóg mnie powołał, jakie zadanie mi dał. I czy nie czekam z tym moim zajęciem od pana domu, czy go nie odkładam na potem, bo teraz wszystko inne wydaje mi się pilniejsze, a końca świata przecież jeszcze nie zapowiadają.

/Marta/
P.S. Jeśli masz ochotę na 21 adwentowych ćwiczeń duchowych, które pomogą Ci pogłębić relację z Bogiem dzień po dniu, nasz kalendarz czeka TUTAJ.

A tu możesz przeczytać, co o nim piszą w Gościu Niedzielnym: KLIK  🙂

Jedna uwaga do wpisu “Jakie masz zajęcie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s