O całego

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił.
Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba żeby nakarmić takie mnóstwo?» Jezus zapytał ich: «Ile macie chlebów?» Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek». Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.
(Mt 15, 29-37)

Wróciłem z rekolekcji z młodzieżą z parafii. SMS od jednego z rodziców: „Komentarz A.: była Nutella i ketchup Heinz, ksiądz nas chyba nawet lubi… :)”.

To, co cielesne – jak Nutella – jest ważne. Jak dziś w Ewangelii, kiedy ludzie nie dość, że zobaczyli wiele cudów, usłyszeli wiele mądrych słów od Jezusa, to jeszcze doświadczyli uczucia sytości. Najedli się.

Ta Ewangelia pokazuje, że Jezus troszczy się o całego człowieka, o wszystkie aspekty życia. Zarówno te duchowe, jak i o te cielesne. I to jest piękne. Bo Jezus kocha całego człowieka. I kocha każdego człowieka.
Okres Adwentu to czas oczekiwania na moment Bożego Narodzenia, czyli wcielenia Syna Bożego. A dziś w Ewangelii Jezus jest taki bardzo ludzki: jak mama, która nigdy nie chce wypuścić mnie bez obiadu z domu.
Za to, że troszczysz się o mnie całego – dziękuję Ci, Jezu.
/Boanerges/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s