Nic

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą.

Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam męża? Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł.
(Łk 1,26-38)

„Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.”
Na początku tego zdania jest Bóg. A na końcu – jest Maryja. Między nimi jest anioł, i jest Nazaret, i jest dane słowo i nieskonsumowane jeszcze małżeństwo, i jest jej miłość życia, i jest królewskie pochodzenie.
To wszystko nie przeszkadza Maryi w przyjęciu tej niewiarygodnej łaski: łaski bycia mieszkaniem dla Boga. Fizycznie.
Więc jeśli czujesz, że w zdaniu twojego życia Bóg jest na jednym końcu, a ty na drugim, najdalej, jak to możliwe; jeśli myślisz, że całe twoje życie, twój związek, twoje zobowiązania, twoje otoczenie, że wszystko Cię od Niego oddziela, patrz i słuchaj uważnie.
Bo On dzisiaj przychodzi do ciebie
i mówi:
Ja jestem,
Naprawdę JESTEM.
Niezależnie od tego, co nas teraz dzieli
Ja cię kocham
i chcę z tobą być.
I jeśli tylko się zgodzisz
NIC mi nie przeszkodzi.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s