Takiego Cię chce

Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki.
Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając /przy tym/ swe grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym.
(Mk 1,1-8)

Prostowanie ścieżek.
Zdejmowanie butów.
Mało zaszczytne rzeczy. Takie, których się trochę nie zauważa.

Bo kiedy zgłaszamy się na Bożą służbę, kiedy Pan Bóg nas powołuje, trochę czekamy na takie wow. Użyj mnie, Panie, jako swego narzędzia, ale niech to będzie narzędzie z górnej półki, z chromowaną rączką, takie, co zamiast w garażu czy piwnicy można powiesić na ścianie w salonie i gości pozachwycać.

Ale żeby wyprostować ścieżkę w ogrodzie, nie trzeba nie wiadomo jakich narzędzi. Wystarczy łopata, może być trochę brudna i ubłocona. Żeby zdjąć komuś buty, wystarczą ręce i wcale nie muszą być piękne, zadbane, opalone i z paznokciami prosto od manikiurzystki. I czasem można do takich zajęć stracić serce, stracić gorliwość. Bo są zwykłe. Monotonne. Trudne. Inne, niż chcę. Nudne. Wydają się nieważne. Byle jakie.

I to jest moment, żeby dobrze usłyszeć początek Ewangelii Marka.
Jezus Chrystus, Syn Boży. Pan. Ten, Który chrzci Duchem Świętym.
To dla Niego ta ścieżka. To dla Niego ten rzemyk u sandałów.

To jest dopiero zdumiewające: że On chce się mną posłużyć. I w dodatku mówi mi: może to zajęcie, które teraz dla ciebie mam, nie sprawi, że dostaniesz nagrodę prezydenta i napiszą o tobie w gazetach. Nie sprawi, że wszyscy się będą tobą zachwycać i cię chwalić. Ale jeśli czujesz się byle jak, przy tej małej ścieżce, z tą trochę stępioną i ubłoconą łopatą swojego dawnego zapału – pamiętaj, że Ja właśnie tego teraz od ciebie potrzebuję. Od ciebie, tu i teraz, bo dobrze wiem, kim jesteś. I właśnie takiego bardzo cię kocham.
Ja, Jezus Chrystus, Syn Boży, Twój Pan i Bóg.

/Marta/

Jedna uwaga do wpisu “Takiego Cię chce

  1. Tak to prawda;) będziemy złymi sługami jak nie będziemy być posłuszni i zajmować się naszymi rzeczami, a szukac czegoś „nadzwyczajnego”. „Kto w drobnej rzeczy jest wierny ten i w wielkiej będzie wierny”. To działa też w drugą stronę. Masz do wykonania na ziemi swoją robotę. Swoją. Jezus na Tabor każdego ucznia prowadził osobno. Każdy miał własną drogę. 😉 dobrego wieczoru wszystkim!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s