Czyj głos?

Jezus powiedział do tłumów: „Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on.
A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha”.
(Mt 11, 11-15)

Jan Chrzciciel to postać, która zaskakuje, łamiąca bariery i granice. Święty Marek zapisze, że chodził w skórze wielbłądziej, jadł szarańczę i miód. Miał niesamowity posłuch. Wzywał do nawrócenia i chrzcił, ciągnęły za Nim tłumy. Jednak nie skupiał uwagi na sobie, zapowiadał, że idzie Ktoś większy, Kto będzie chrzcił Duchem Świętym: Jezus.
Dziś Jezus mówi, że to właśnie Jan Chrzciciel jest „większy” od wszystkich ludzi na ziemi. To jego mamy słuchać w okresie Adwentu, kiedy mówi o nawróceniu i prostowaniu ścieżek swojego życia. Jana, głosu wołającego na pustyni.
Jaki głos woła do ciebie na pustyni twojego serca, myśli, twojej codzienności?Znajdź dziś czas na ciszę i spróbuj usłyszeć ten głos, który jest w tobie.
Czyj jest?
/Boanerges/

 

Jedna uwaga do wpisu “Czyj głos?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s