Inaczej

Jezus powiedział do tłumów: Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili.
Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: Zły duch go opętał. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny.
(Mt 11,16-19)

Z tą Ewangelią kojarzy mi się moja córka, która najpierw znalazła w przedszkolu fajną koleżankę, a niedługo potem okazało się, że ta koleżanka chce się bawić z Asią, ale pod jednym warunkiem: w swoją, nie w Asi zabawę. A jak się nie bawią tak, jak chce – idzie sobie, obrażona.

I my się tak często bawimy z Bogiem.
Poznajemy Jezusa, nazywamy Go naszym Przyjacielem – ale jak proponuje nam, żebyśmy pobawili się inaczej, tak, jak On wymyślił – stajemy zdumieni albo nawet urażeni odchodzimy.
Bo jak to? Inaczej to sobie wyobrażałam, Panie Jezu. Mieliśmy się bawić po mojemu!
Nie chcę się teraz bawić w trudności ani w wysiłek pracy nad sobą, wolę odpocząć i być w dobrym nastroju… Nie chcę się cieszyć z niedzieli, bo jestem zmęczona i denerwuje mnie kazanie!

Boski Przyjacielu, dodaj mi Twojej mądrości.

/Marta/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s