Zapytaj Go

Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie! Powiedzieli mu więc: Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie? Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz. A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem? Jan im tak odpowiedział: Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała. Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.
(J 1,6-8.19-28)

„Posłany, żeby zaświadczyć o światłości.”

W czwartek ks. Rafał pytał w komentarzu, czyj głos słyszysz, wołający na pustyni swego serca. I dziś można zapytać podobnie: kto jest dla ciebie posłany, żeby zaświadczyć o światłości? Kto w twoim otoczeniu jest jak Jan Chrzciciel: pokornie wykonuje zadanie, które Bóg mu wyznaczył, nie stawia siebie na pierwszym miejscu, całym swoim życiem, działaniem i słowami wskazuje na Jezusa? Czy w ogóle ktoś taki jest?

I drugie pytanie. Dla kogo ty jesteś posłany?
Gdzie Bóg cię prosi, żebyś zrezygnował z siebie i z pokorą wskazywał na Niego, nie szukając swojej chwały? Jakie wielkie dzieło daje ci do wykonania, wymagając przy tym, żebyś stał się nieważny, żebyś sobą nie przysłaniał Jezusa, który chce po tobie przyjść do czyjegoś serca?

Zapytaj Go dziś.
I proś o odpowiedzi.

/Marta/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s