Potwierdzenie

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.
Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».
(Łk 1, 39-45)

To musiał być naprawdę niezwykły moment.
Elżbieta od razu czuje, że to poruszenie się w jej brzuchu małego Jana było inne niż pozostałe. I doskonale rozumie Maryję i jej stan. To pozdrowienie jest pewne, przemodlone, pochodzące od Boga. Słowa Elżbiety są potwierdzeniem dla Maryi, że to, co się dokonało niedawno w jej życiu, czyli zwiastowanie – to nie jest żaden żart ani jej urojenia. Elżbieta swoim natchnionym powitaniem potwierdza wolę Boga co do Maryi.
Może miewasz tak w życiu, że prowadzisz modlitwę, rozmawiasz z Bogiem i odchodzisz  z pewną myślą czy inspiracją. I zaraz spotykasz kogoś, kto mówi pozornie całkiem przypadkowe słowa – ale Ty odczytujesz je jako wolę Bożą.
Ja tak miałem. Wtedy jest się mocno pewnym.
Ale nie – tu nie chodzi o to, by czekać przy wyjściu z kaplicy, czy ktoś mi coś powie, potwierdzi Jego słowa. Chodzi o to, żeby zaufać.

Po prostu: ufaj Jezusowi, ufaj Jego Matce Maryi, ufaj ich krewnej Elżbiecie.

/Boanerges/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s