Noworoczne postanowienie

Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli.
Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.
Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał Anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.
(Łk 2, 16-21)

Ta Ewangelia jest dla mnie jak noworoczne postanowienie.
By być jak Maryja. Zachowywać Boże sprawy w sercu i je rozważać. I by być jak pasterze – próbować opowiadać o tych sprawach innym.
Trudne? Na pewno.
Ale przecież i pasterze i Maryja (mimo że niepokalanie poczęta) to zwyczajni ludzie. Tacy sami jak my. Mają po prostu doświadczenie spotkania Jezusa.
A my?
My też je mamy.
Od dnia Pierwszej Komunii Świętej Jezus jest z nami bardzo bezpośrednio. Przychodzi też w innych sakramentach. W Słowie. I tak po prostu – dzień po dniu – przez drugiego człowieka.
To naprawdę wystarczy, by realizować Boże sprawy w ludzkim świecie.
/Małgorzata/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s