A my to co?

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”.

Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi». Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».
(J 1, 29-34)

 


Bóg mówi – a Jan Mu wierzy.
Wydaje się takie oczywiste, prawda? W końcu Jan to postać biblijna, prorok, w łonie matki napełniony Duchem Świętym. Trudno, żeby nie wierzył.

A my to co?
Napełnieni Duchem Świętym podczas chrztu, obdarzeni godnością synów i córek samego Boga, zaszczyceni misją kapłańską, prorocką i królewską.

Kapłańską – a wtedy zbawczego znaczenia nabierają zwykłe rzeczy: zmywanie podłogi, wypełnianie poleceń szefa, uczenie się do egzaminu, choroby, działanie we wspólnocie, a jeszcze bardziej – modlitwa,  post, życie sakramentami.

Prorocką – kiedy moje świadectwo życia jest dla innych czytelnym drogowskazem: gdy głębiej poznaję prawdy wiary, gdy realnie oceniam rzeczywistość, korzystam z sakramentów, modlę się o dary Ducha i przyjmuję je, i kiedy widać u mnie radość z wiary.

Królewską – czyli podejmowanie decyzji, panowanie, to, że mam wpływ. Przede wszystkim na swoje własne życie. Mam władzę nad sobą, nad swoimi wadami, nad słabościami, ale też nad talentami i umiejętnościami. 

To właśnie Bóg ustami Kościoła mówił do Ciebie przy Twoim chrzcie: że to jest Twoja misja. Tak, jak Jana w jego misji zapewniał, że pokaże Mu Mesjasza.
Jan wierzył bez wahania.
A Ty?
Dajesz świadectwo, że Jezus jest Synem Bożym?
/Marta/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s