Na modlitwie

Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».
(Mk 16, 15-18)

Jeśli jesteś w kręgu ludzi Kościoła, to pewnie niejednokrotnie słyszysz o charyzmatykach czy też osobach z różnymi darami, na przykład uzdrawiania. Być może znasz też osoby, które takiego uzdrowienia doświadczyły. To są ważne i mocne zdarzenia.
Jezus mówi dziś o tym, że każdy, kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony. Ale to nie wszystko: tej wierze będą towarzyszyć konkretne, cudowne znaki. Te znaki nie są same dla siebie: świadczą o wierze tego, kto ich dokonuje, świadczą dobro wspólnocie – ale przede wszystkim pokazują, że dla Boga i dla tych, którzy naprawdę Mu wierzą, nie ma nic niemożliwego.
Łatwo jest jednak czasem ulec fascynacji samymi zewnętrznymi znakami: łatwo chcieć uzdrawiać, choć się porządnie nie wierzy, łatwo powiedzieć: mam to ot tak, po prostu – ja, sam z siebie. Dlatego każdy dar, który zaczynamy u siebie widzieć, trzeba rozpoznawać na modlitwie. Bo wszystko, co od Boga przychodzi, zazwyczaj przychodzi na modlitwie, w bliskości z Nim.
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, amen.
/Boanerges/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s