Kim właściwie On jest?

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: „Przeprawmy się na drugą stronę”. Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi.
Także inne łodzie płynęły z Nim. A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: „Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?” On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: „Milcz, ucisz się!” Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza. Wtedy rzekł do nich: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!” Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: „Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?”

(Mk 4, 35-41)


Kim właściwie jest Twój Bóg?
Czy czasem się nad tym zastanawiasz?

Co sobie myślisz, kiedy w Twoim życiu wieje gwałtowny wicher, kiedy czujesz, że za chwilę pójdziesz na dno, że wszystko się przeciwko Tobie sprzysięgło?
Co sobie myślisz, kiedy to On kazał Ci płynąć na drugi brzeg, a teraz się Tobą kompletnie nie interesuje? Kiedy śpi sobie spokojnie, choć wydaje się to niewiarygodne, że w takich warunkach w ogóle można spać?

Czujesz się wtedy porzucony? Uważasz, że On się przestał o Ciebie troszczyć, że już o Tobie nie myśli, że jest Mu wszystko jedno, co się z Tobą stanie w tym wichrze i tych falach, w tych trudnościach nie do powstrzymania? Szarpiesz Go za ramię z wyrzutem, żeby się wreszcie Tobą zajął? Mówisz Mu: „Czy nic Cię już nie obchodzę? Czy to nie mnie wybrałeś?”

I wiesz, jest w tej Ewangelii taki szczegół, który nie daje mi spokoju.
Uczniowie zaczynają się naprawdę bać nie podczas walki z żywiołem – ale dopiero wtedy, kiedy nastaje cisza. Głęboka cisza. Kiedy dociera do nich, co właśnie zrobił ich Nauczyciel. Kiedy coś im świta – chociaż tyle już widzieli… Kiedy Jezus wyrzuca im brak wiary.
Kim On właściwie jest?

Jest Bogiem.
On JEST.
Jest ze swoją mocą w Twoim życiu, i mówi do tego wichru i tych fal, co zalewają Twoją łódź.
Do Ciebie też mówi:
tak, możesz się bać.
Ale wiesz, Ja JESTEM. Wierz we Mnie.
Nawet, jeśli Ci się wydaje, że życie Ci się wali, a Ja śpię.

/Marta/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s