Co o Nim myślisz?

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: „Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce!
Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?” I powątpiewali o Nim. A Jezus mówił im: „Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony”. I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.
(Mk 6, 1-6)

Cieśla.
Tak właśnie myśleli o Jezusie Jego sąsiedzi.
Znali Go od dziecka, znali Jego rodziców, znali krewnych, wiedzieli, skąd jest – i nie potrafili w Niego uwierzyć. Bo już Go sobie włożyli w szufladkę.
Zlekceważyli Jego moc, Jego posłanie, Jego bóstwo.

Czasem są sprawy w moim życiu, które mnie przerastają. Mieszkam sobie w takim moim Nazarecie i przyzwyczajam się, że mieszka obok Jezus. No tak, jest Jezus w moim życiu.
Jest też parę rzeczy, które mnie przygniatają, które chcę zmienić, ale nie mam na to siły, a może rozwiązania nie zależą ode mnie. Chciałabym, żeby ktoś je rozwiązał, żeby ktoś wyzwolił mnie z trudności – ale że Jezus?

Jezus mnie kocha, tak, jest fajnym sąsiadem, tak – ale żeby mógł mnie uzdrowić? Tak od ręki? Przecież do tego potrzeba lekarza. Żeby mógł mi nową pracę znaleźć? No może pobłogosławić, jak już znajdę. Żeby mógł uwolnić mnie od tego, co mnie za bardzo wciąga, uzależnia? Albo porozwiązywać wszystkie węzły i supełki, które się stworzyły w moich relacjach? Nie, to chyba raczej psycholog.

Powątpiewam o Nim.
Lekceważę Go.
Traktuję tylko jak sąsiada. Odwiedzam Go w niedzielę. Zamieniam parę słów rano i wieczorem.
Nie wierzę, że może WSZYSTKO.
I dziwię się, że u innych działa cuda.

/Marta/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s